Üçüncü Yol

MASKELİ BALONUN MASKESİZLERİ: “BUNLAR ANLAŞIR”

Eren Bülbül…
Yine bir 15’li… Bu kez de Maçka yolları taşlı… Şehit kanlı…

***


Sorular, Eren Bülbül’ün narko-terör örgütü PKK (veya taşeronları) tarafından şehit edilmesini bu gerçeği görmezden gelerek anlatmaya çalışan Sendika.org‘a:

Hangisi daha aciz, kahpe ve vicdansız?

Çocuk katleden terör örgütü mü?

Terör örgütü çocuk katletti diyemeyen yayın organı mı?

HANGİSİ?

***

Sendika.org haberi halkı bilgilendirmeden, bilgiyi saklayarak, algılarla oynayarak haber yapar da BirGün geri kalır mı?

Kalmaz.

Peki nedir BirGün?

Kimdir?

BirGün, ayakları bu topraklara basmayan bir sol nasıl olur sorusunun yanıtıdır.

Neoliberalizm kendisini sol diye pazarlamak istese ne yapardı sorusunun yanıtıdır.

Ece Temelkuran bir gazete olsa ne olurdu sorusunun yanıtıdır.

Kendince duyar kasan ama tüketim kültürünün gönüllü kölesi de olan kişi bir gazete olsa kim olurdu sorusunun yanıtıdır.

Faydacılığın öncülerindendir.

Hükümete vurmak için bodoslama yüklenir, yüklenmesinde de bir sakınca yoktur, fakat milli bir algı yaratacağım korkusuyla da kılı kırk yarar.

AKP baskısıyla birilerinin görevine son verildiğinde tüm kavramları etrafa saçar, demokrasi havarisi rolüne soyunurlar da kendi gazetelerinde sırf yaptığı röportaj PKK’yı incitir diye röportajı makaslar, sonra da kendi gazetecilerini kovarlar.

Ve bazı utanmazlar da, Nuray Mert‘in kovulmasıyla ilgili duyar kasar ama sırf PKK’yı üzmemek için BirGün gazetesi Özlem Özdemir‘in işine son verdiğinde kafalarını kuma gömerler.

Aynı BirGün’dür, Gezi sırasında düzenlenen Gazdan Adam Festivali‘ne sponsor olan, birilerini kendimize yontarız kaygısıyla… Sonrasında da “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganı ve Atatürk‘lü Türk bayraklarının çoğunlukta olmasını “militarizm” ve “faşizm” olarak yorumlayıp rahatsızlıklarını belirterek aynı festivalden çekildiklerini açıklayan.

Ama buna rağmen yine pişkince 16 Nisan günü referandumdan evet çıkmasın korkusuyla yine Atatürk’ü ve Atatürkçü kesimin hassasiyetlerine oynar manşetten.

Sonrasında da hiç utanmadan sıkılmadan “Biz daha ne yapalım?” demekten de gocunmaz(lar).

Türkiye’de yazacak yer sıkıntısı olması, birçok gazeteciyi, yazarı olmak istemediği yerde yazdırabilir. Çizgilerini koruduktan ve kendi gazetelerine de gerektiğine gerekeni söyleyebildikten sonra bu çok da sorun değildir.

Ama yöneten “kafa”ların ifşası elzemdir.

Ve herkes artık AKP’ye karşı olan AKP’den “olmayan” herkesin bizden olmadığını fark etmek zorundadır. Üstelik “nefret”leri ekseninde bu kişilerin ve oluşumların AKP ile doğal müttefik olduğunu da görerek.

***

Hümanizm anlayışı “etnik kotalı” olanlar, ulusal Türk kimliğine düşman olanlar, terör örgütüne terör örgütü diyemez. Asker çatışmada öldü der de çatışmanın kimle olduğunu belirtemez.

Gazetecinin görevi olanı eğmeden bükmeden yansıtmaktır, oysa bunlar için öncelikli olan gazetecilik değil, terör örgütünün psikolojik harekatına ket vurmamak, zeval getirmemektir.

Bir terörist ölmüş olsa, en acıklı ve demagojik görsellerle bezenir Türkiye Cumhuriyeti nefreti.

Ölenleri de yaşayanları da en az siyasi irade kadar ayırırlar, bunu asla kabuk etmeseler de.

Ülkeyi yöneten “proje”, kutuplaşmadan kazanırken kutuplaşmanın diğer kutbunda da ellerini ovuşturanlar yok değildir.

Biz bunları anlatmaya, ifşa etmeye devam edeceğiz. Bunu yaptığımız için, birilerinin maskesini düşürüp birilerinin düşünsel konforunu bozduğumuz için saldırılara da maruz kalacağız.

Bu bir bedel mi?

Bedel.

Peki Eren gibi yiğitlerin canlarını ortaya koyduğu yerde bu bir bedel mi?

Hiç de değil!

ÇAĞDAŞ BAYRAKTAR 
12 AĞUSTOS 2017

Çağdaş Bayraktar

Çağdaş Bayraktar 1986 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mersin'de tamamladı. 2014 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Tarım Ekonomisi bölümünü bitirdi. Aynı bölümde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Lisans eğitimi süresince 5 yıl boyunca ilk üyelikten başkanlığına kadar Çukurova Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü'nin her kademesinde görev aldı.

Bu dönem içerisinde dava arkadaşları ile birlikte "Kemalizm"in yerel ve ulusal ölçekte ADK/T'ler nezdinde kurumsallaşması, yaygınlaşması ve bağımsız kalması adına yoğun çaba gösterdi
Öğrenimi müddetince okulun Türk Sanat Müziği korosunda aktif çalıştı.

2013 yılında kendisi gibi öğrenci olan arkadaşlarıyla birlikte "Vardiya Bizde Adana"nın kurulmasına öncülük etti. Haftalarca süren Sessiz Çığlık eylemlerinde hukuku savundu.

Karşı ve Yurt gazetesinin olmak üzere bir çok internet sitesi ve yerel gazetelerde yazıları yayınlandı.

Milli Mücadele döneminde kurulan ve "Kemalizmin İleri Karakolu" unvanıyla onurlandırılan Yeni Adana gazetesinde yazıları yayınlandı. Ayrıca aynı gazetenin Genç Yeni Adana ekinin kurucu editörlüğünü ve başyazarlığını yaptı. 27 sayı yayınlanan Genç Yeni Adana'daki yazarların bir çoğunun yazarlığa adım atmasında ve gelişmesinde öncülük etti.

Eski Vatan, yeni Aydınlık yazarı Mustafa Mutlu'nun resmi sosyal medya sayfalarının kurucu editörlüğünü yaptı.

Genç Yeni Adana'daki yazar kadrosunun büyük bölümüyle beraber Üçüncü Yol'u kurdu.

Bununla beraber Metin Aydoğan, Sinan Meydan ve Banu Avar gibi değerli aydınların ve de yine Üçüncü Yol yazarlarından Erhan Sandıkçı'nın da içinde bulunduğu partilerüstü Milli İrade Birliği platformunun yazar kadrosunda bulunmakta.

Milli İrade Birliği'nin "Milli İrade Nedir?" ve Mustafa Mutlu'nun "Dön Kardeşim" kitaplarında yazıları yayınlandı.

Yazarlık dışında kitap editörlüğü de yapan yazar tarih, müzik, felsefe, edebiyat, sanat, spor ve sosyoloji alanlarıyla ilgilenmektedir.

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Takip Et

Bizimle iletişim kurun. İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.