Üçüncü Yol 1919

Prof. Dr. Alpaslan Işıklı Hocamızı Saygıyla Anıyoruz…

Prof. Dr. Alpaslan Işıklı “Türkiye için Mülkiye “ anlayışıyla halkın aydını olabilmeyi başarmış; devrimci gelenekten beslenen mücadeleci hayat anlayışıyla ve bilime yaptığı katkılarla her Kemaliste örnek olmuştur.

Emperyalizmin ve Türkiye’deki işbirlikçilerinin vahşi kapitalizmi yeniden canlandırabilmek adına sosyal devleti, ulus devleti ve demokrasiyi nasıl bir tehdit altına aldığını; sendikacılık, iş hukuku, siyaset, sosyal politika bağlamındaki pek çok eserinde ortaya koymuş, eserleri ile çağdaş kapitalizmi ve emperyalizmi anlamayı kolaylaştırarak mücadelemize de ışık tutmuştur.

Sınıfsız ve sömürüsüz bir dünya düzenine duyduğu özlem ile; bu sözcükleri pelesenk edinen “PKK’dan tutunuz numaracı cumhuriyetçilere kadar” Kemalizmin karşısında yer alan pek çok güruhun, Kemalistlere tepki olarak nasıl varlık nedeni kazandığını ortaya koymuştur.

“Üçüncü Yol” olarak; emekten, tam bağımsızlıktan ve mücadeleden yana duruşuyla Kemalist Devrimin kazanımlarını savunmaktan yılmayan sayın Prof. Dr. Alpaslan Işıklı hocamızı aramızdan ayrılışının ikinci yılında saygı ve minnetle anıyoruz.

Üçüncü Yol 1919

Yorum Ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed