Üçüncü Yol 1919

Geçmiş Olsun Artvin

Ülkemizin doğal güzellikleriyle en nadide, okur-yazar oranıyla en aydın kentlerinden biri olan Artvin, geçtiğimiz günlerde sel felaketine uğradı. Felakette yitirilen canlarımız oldu. Çok sayıda yurttaşımız maddi kayba uğradı. Felaketten en çok etkilenen ilçeler ise Hopa ve Arhavi oldu. Kentte hayat neredeyse durma noktasına geldi. Elektrik, su, telefon gibi zaruri ihtiyaçlara ulaşmakta ise güçlük çekiliyor.

Belirtmek isteriz ki; Artvin’de yaşanan felaketi, yalnızca bir doğal afet olarak görmüyoruz. İhmallerin ve rantların farkındayız. Dere havzalarının küçültülerek etrafının imara açılması, iklim değişikliğine sebep olan HES projeleri, derelerin denizle buluşmasını engelleyen ve plansız-programsız yapılan “duble” sahil yolları, bu felakete zemin hazırlamıştır.

Devlet derhal tüm imkanlarıyla Artvin için seferber olmalı; kayıp vatandaşlarımızı bulma çalışmalarını hızlandırmalıdır. Artvin’i yeşiline ve mavisine yeniden kavuşturulması sürecinin takipçisi olmak yurttaşlık görevidir. Yaraları birlikte sarmalı, yürütülecek ıslah çalışmalarına yurttaş olarak katkıda bulunmalıyız.

Artvin’de hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, maddi kayıp yaşayan yurttaşlarımıza sabırlar diliyoruz.

Üçüncü Yol 1919

Yorum Ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed