Üçüncü Yol

KİMİN NASIL ÖLECEĞİNE “BAŞKAN” VE TERÖRİSTİN KARAR VERDİĞİ ÜLKE

sultanahmet-te-patlama-103653-1

Sen, cenaze arabalarından, ambulanslardan bile daha hızlı, daha önce yayın yasağını getirince;
Patlama olmamış mı oluyor?
İnsanlar ölmemiş mi oluyor?
Bütün dünya canlı yayında verirken olanı biteni, senin yasak koyma zihniyetinin kafasını kuma gömünce saklandığını sanan devekuşundan farkını söyler misin?
Şimdi saklandı mı sanıyorsun gerçekler?
“Suç işlemeden tutuklanamayacağını” belirttiğin canlı bombaların

-ki sen basılmamış kitabı toplatmış, yazarını dahi tutuklatmıştın-, doğum yerini, yılını açıklamışken şıppadanak, biraz daha bilgi versene başlamışken, sevgili(!) (Ennn sevgili! Eyyy sevgili!) katilimizin burcu, uğurlu sayısı nedir, ıssız adaya düşse yanına A4-C4 alır mı?

***

Bir patlama olduğunda şaşırmıyoruz artık. Terör saldırısı olduğunda “Acaba bu kez hangisi yaptı?” diye kafa patlatacak kadar terör örgütümüz var ki,

İşte bu gerçek olan hayalin adı da “Yeni Türkiye”.

Ha bir de her patlamayı ya çok iyi izleyen, ya da içinde olduğu için tepki veremeyen bir istihbaratımız var milliliği kendinden menkul, yurttaşına “oy ben nerelere gidem de nerelerde ne şekilde ölem” dedirten.

Ama bu daha başlangıç. Çünkü Ortadoğululaşmanın tek bedeli saçma sapan ülkelerle yapılan görüşmelerin ve sözde din yetkililerinin yarattığı mide fesatı ve görüntü kirliliği değil.

2016 yılı;

– Ülkeyi yönetenlerin;
ve
– Onunla masaya oturan terör uzantılarının,

– Terör örgütü sempatizanlarını İl Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı yapan meşrulaştırıcı kurucu partinin,

– Milli devletin tasfiyesini kendi partisinde kendisinin tasfiyesinden daha önemli görmeyen başka muhalefet partisinin,

– Buna “başka ne yapabiliriz ki” kolaycılığı ile yaklaşan, sistemden medet uman ama denetleyici, uyarıcı, cezalandırıcı olmayan seçmenin,

“Tehlikeli Oyunlar”ının başımıza neler açacağını çok somut göreceğimiz yıl olacak. Herkes herkesle aynı ölçüde olmasa da suçlu. Kimse suçluyu başka yerde aramasın.

Kendini de olacaklara hazırlasın.

Madem uyanacağımız yok…

Daha ne diyebilirsin ki?

ÇAĞDAŞ BAYRAKTAR

12 OCAK 2016


(NOT: Bu yazı daha önce yazarın blog adresinde yayınlanmıştır. Blog adresi için buraya tıklayınız…)

 

 

Çağdaş Bayraktar

Çağdaş Bayraktar 1986 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketi Mersin'de tamamladı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Lisans eğitimi süresince üyelikten başkanlığına kadar Çukurova Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü'nün her kademesinde görev aldı.

Bu dönem içerisinde "Kemalizm"in yerel ve ulusal ölçekte ADK/T'ler nezdinde kurumsallaşması, yaygınlaşması ve bağımsız kalması adına yoğun çaba gösterdi.
Bunun dışında, aynı dönem taraftar topluluğu koordinatörlüğü, Çukurova Üniversitesi Kulüpler Birliği Başkanlığı yaptı. Çukurova Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosunda görev aldı.

2013 yılında kendisi gibi öğrenci olan arkadaşlarıyla birlikte "Vardiya Bizde Adana"nın kurulmasına öncülük etti. Haftalarca süren Sessiz Çığlık eylemlerinde kumpaslara karşı hukuku savundu. Konunun kamuoyunda hak ettiği yeri bulması kapsamında yazılar yazdı.

O dönem birçok yerel gazetede, internet sitelerinde ve Milli Mücadele döneminde kurulan, "Kemalizmin İleri Karakolu" unvanıyla onurlandırılan Yeni Adana gazetesinde yazıları yayınlandı. Ayrıca aynı gazetenin Genç Yeni Adana ekinin kurucu genel yayın yönetmenliği ve başyazarlığını yaptı. 27 sayı yayınlanan Genç Yeni Adana'daki yazarların birçoğunun yazarlığa adım atmasında ve gelişmesinde öncülük etti.

Genç Yeni Adana'daki yazar kadrosunun büyük bölümüyle beraber Üçüncü Yol'u kurdu. Üçüncü Yol tarafından çıkarılan "Türk Ulusunun Egemenliği İçin HAYIR" ve "Yeniden Muasır Medeniyet Seviyesine Ulaşmak İçin TÜRKİYE DENİZCİLEŞMELİDİR" kitap/dergi projelerinin Genel Yayın Yönetmenliğini ve Başyazarlığını yaptı.

Çeşitli dergilerde ve internet haber sitelerinde yazıları yayımlandı. Alibi ve Galeati Yayınevlerinde editörlük yaptı. Halen Deniz Mecmuası dergisinde yazıları yayınlanmaktadır.

Gazetecilik hayatına Eylül 2018’den bu yana Cumhuriyet'te devam eden Bayraktar, yayın kurulu üyesi olduğu Cumhuriyet Kitaplarında Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütmekte. Olaylar ve Görüşler sayfasının koordinatörlüğünü ve sayfa editörlüğünü yapmakta, gazetenin Kitap ekinde de kitap tanıtım yazıları ve söyleşileri yayımlanmakta.

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Siteye e-posta ile abone ol

Bu siteye abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için kayıt olmalısınız.

Diğer 57 aboneye katılın

Takip Et

Bizimle iletişim kurun. İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.