Üçüncü Yol

İyi Ki Doğdun Murat Ağabey!

15 Temmuz kalkışmasıyla Türkiye’de Fethullah Gülen Terör Örgütü gerçeği ile herkes yüzleşmek zorunda kaldı.

15 Temmuz’a kadar kendi subayları hedef olmasına rağmen bir kere “cemaat” bile diyemeyen Genelkurmay ve kuvvet komutanları, bu örgütün operasyonları sayesinde o makamlara gelebildikleri halde yaverlerinin namlularını şakaklarında hissetmek zorunda kaldı.

15 Temmuz ile büyük bir “aydınlanma”(!) yaşandı ülkemizde.

Bu aydınlanma, gözaltı ve tutuklamaları beraberinde getirdi.

Fakat buna rağmen bir kişi, hala bulunduğu zindanda tutulmaya devam ediyor.

Kara Pilot Yüzbaşı Murat Eren.

Kendisini yargılayan, karar veren, tutuklayan kişileri geçtik, neredeyse Murat Eren’i olumsuz şekilde aklından geçirenler bile tutuklanmışken adalet, ayaklarını sürümeye devam ediyor mevzubahis kahraman Türk subayı olduğunda.

***

Bugün Murat Eren’in doğum günü.

“Mızrağın çuvala sığmadığı” noktadan çuvalın mızrak müptelası olduğu evreye geldik artık.

Murat Eren üzerinden Kemalist devrimlerin, Cumhuriyet kazanımlarının ve Atatürk’ün cezalandırılmasını kabullenmiyoruz.

Aynı şekilde Kemalist Cumhuriyet’in Murat Eren gibi kahraman subaylar üzerinden cezalandırılmaya çalışılmasını hazmetmiyoruz.

Türkiye kendi helikopterleri, jetleri tarafından bombalanırken Türkiye’nin sayılı Skorsky pilotlarından birisinin hala zindanlarda çürütülmesine bu saatten sonra seyirci kalanlar da bu vebalin altındadır.

Murat Eren asla yalnız değildir. Bizler, yeniden onun helikopterini kullanacağı günlerin çok uzakta olmadığını görüyoruz.

Sahte belgelerin işlendiği iddianame kağıtlarının bile yargılanması gerektiği, hukuk tarihinin en hukuksuz davaları halkın vicdanında çöktü, saldırı altında kalan devletin binalarında çöktü. Artık resmi belgelerde de çökmek zorunda!

Kendisiyle yapılan görüşmelerde “Lütfen benimle ilgili yapacağınız duyurularda özel hayatım üzerinden kendi yaşadığım mağduriyeti anlatmayın. Askerlerimiz şehit olurken bizim yaşadığımız nedir ki? Eğer bir noktaya dikkat çekmek istiyorsanız sadece bir Türk subayının yaşadığı hukuksuzluklara dikkat çekin.” diyen ve bununla paralel olarak kendi yaşadığı haksızlıklara dikkat çekmek için kendi özel hayatı üzerinden mağduriyetini vurgulamaya çalışan iyi niyetli kişilere bile haber göndererek rahatsızlığını dile getiren asil Türk subayı için “İyi ki doğdun Murat Ağabey” derken isyanımızı yineliyoruz:

Açın artık kapıları!

Murat Eren’e özgürlük!

Çağdaş BAYRAKTAR
26 TEMMUZ 2016

Çağdaş Bayraktar

Çağdaş Bayraktar 1986 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketi Mersin'de tamamladı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Lisans eğitimi süresince üyelikten başkanlığına kadar Çukurova Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü'nün her kademesinde görev aldı.

Bu dönem içerisinde "Kemalizm"in yerel ve ulusal ölçekte ADK/T'ler nezdinde kurumsallaşması, yaygınlaşması ve bağımsız kalması adına yoğun çaba gösterdi.
Bunun dışında, aynı dönem taraftar topluluğu koordinatörlüğü, Çukurova Üniversitesi Kulüpler Birliği Başkanlığı yaptı. Çukurova Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosunda görev aldı.

2013 yılında kendisi gibi öğrenci olan arkadaşlarıyla birlikte "Vardiya Bizde Adana"nın kurulmasına öncülük etti. Haftalarca süren Sessiz Çığlık eylemlerinde kumpaslara karşı hukuku savundu. Konunun kamuoyunda hak ettiği yeri bulması kapsamında yazılar yazdı.

O dönem birçok yerel gazetede, internet sitelerinde ve Milli Mücadele döneminde kurulan, "Kemalizmin İleri Karakolu" unvanıyla onurlandırılan Yeni Adana gazetesinde yazıları yayınlandı. Ayrıca aynı gazetenin Genç Yeni Adana ekinin kurucu genel yayın yönetmenliği ve başyazarlığını yaptı. 27 sayı yayınlanan Genç Yeni Adana'daki yazarların birçoğunun yazarlığa adım atmasında ve gelişmesinde öncülük etti.

Genç Yeni Adana'daki yazar kadrosunun büyük bölümüyle beraber Üçüncü Yol'u kurdu. Üçüncü Yol tarafından çıkarılan "Türk Ulusunun Egemenliği İçin HAYIR" ve "Yeniden Muasır Medeniyet Seviyesine Ulaşmak İçin TÜRKİYE DENİZCİLEŞMELİDİR" kitap/dergi projelerinin Genel Yayın Yönetmenliğini ve Başyazarlığını yaptı.

Çeşitli dergilerde ve internet haber sitelerinde yazıları yayımlandı. Alibi ve Galeati Yayınevlerinde editörlük yaptı. Halen Deniz Mecmuası dergisinde yazıları yayınlanmaktadır.

Gazetecilik hayatına Eylül 2018’den bu yana Cumhuriyet'te devam eden Bayraktar, yayın kurulu üyesi olduğu Cumhuriyet Kitaplarında Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütmekte. Olaylar ve Görüşler sayfasının koordinatörlüğünü ve sayfa editörlüğünü yapmakta, gazetenin Kitap ekinde de kitap tanıtım yazıları ve söyleşileri yayımlanmakta.

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Siteye e-posta ile abone ol

Bu siteye abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için kayıt olmalısınız.

Diğer 57 aboneye katılın

Takip Et

Bizimle iletişim kurun. İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.