Üçüncü Yol 1919

İyi Ki Doğdun Murat Ağabey!

15 Temmuz kalkışmasıyla Türkiye’de Fethullah Gülen Terör Örgütü gerçeği ile herkes yüzleşmek zorunda kaldı.

15 Temmuz’a kadar kendi subayları hedef olmasına rağmen bir kere “cemaat” bile diyemeyen Genelkurmay ve kuvvet komutanları, bu örgütün operasyonları sayesinde o makamlara gelebildikleri halde yaverlerinin namlularını şakaklarında hissetmek zorunda kaldı.

15 Temmuz ile büyük bir “aydınlanma”(!) yaşandı ülkemizde.

Bu aydınlanma, gözaltı ve tutuklamaları beraberinde getirdi.

Fakat buna rağmen bir kişi, hala bulunduğu zindanda tutulmaya devam ediyor.

Kara Pilot Yüzbaşı Murat Eren.

Kendisini yargılayan, karar veren, tutuklayan kişileri geçtik, neredeyse Murat Eren’i olumsuz şekilde aklından geçirenler bile tutuklanmışken adalet, ayaklarını sürümeye devam ediyor mevzubahis kahraman Türk subayı olduğunda.

***

Bugün Murat Eren’in doğum günü.

“Mızrağın çuvala sığmadığı” noktadan çuvalın mızrak müptelası olduğu evreye geldik artık.

Murat Eren üzerinden Kemalist devrimlerin, Cumhuriyet kazanımlarının ve Atatürk’ün cezalandırılmasını kabullenmiyoruz.

Aynı şekilde Kemalist Cumhuriyet’in Murat Eren gibi kahraman subaylar üzerinden cezalandırılmaya çalışılmasını hazmetmiyoruz.

Türkiye kendi helikopterleri, jetleri tarafından bombalanırken Türkiye’nin sayılı Skorsky pilotlarından birisinin hala zindanlarda çürütülmesine bu saatten sonra seyirci kalanlar da bu vebalin altındadır.

Murat Eren asla yalnız değildir. Bizler, yeniden onun helikopterini kullanacağı günlerin çok uzakta olmadığını görüyoruz.

Sahte belgelerin işlendiği iddianame kağıtlarının bile yargılanması gerektiği, hukuk tarihinin en hukuksuz davaları halkın vicdanında çöktü, saldırı altında kalan devletin binalarında çöktü. Artık resmi belgelerde de çökmek zorunda!

Kendisiyle yapılan görüşmelerde “Lütfen benimle ilgili yapacağınız duyurularda özel hayatım üzerinden kendi yaşadığım mağduriyeti anlatmayın. Askerlerimiz şehit olurken bizim yaşadığımız nedir ki? Eğer bir noktaya dikkat çekmek istiyorsanız sadece bir Türk subayının yaşadığı hukuksuzluklara dikkat çekin.” diyen ve bununla paralel olarak kendi yaşadığı haksızlıklara dikkat çekmek için kendi özel hayatı üzerinden mağduriyetini vurgulamaya çalışan iyi niyetli kişilere bile haber göndererek rahatsızlığını dile getiren asil Türk subayı için “İyi ki doğdun Murat Ağabey” derken isyanımızı yineliyoruz:

Açın artık kapıları!

Murat Eren’e özgürlük!

Çağdaş BAYRAKTAR
26 TEMMUZ 2016

Çağdaş Bayraktar

Yorum Ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed