Üçüncü Yol

ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?

Elazığ’da gerçekleşen hain saldırı sonrası açıklama yapan Binali Yıldırım, 15 Temmuz sonrası AKP’li yetkililerin kullandığı üstü kapalı “anti-Amerikan” tavrı devam ettirdi.

PKK’nın arkasında küresel güç olduğunu, bu gücün bir tane örgütünün bittiği yerde diğerinin devreye sokulduğunu söyledi.

Geç de olsa bunun Hükümet yetkilileri tarafından idrak edilmiş olması çok güzel.

Fakat “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.” derler.

Hain terör saldırılarından sonra bu açıklamaları yapan, üstelik de OHAL’in verdiği yetkiyle birçok hamleyi rahatça yapabilecek güce erişen AKP, şimdi ne yapmalı?

FETÖ’ye ne yapılıyorsa o!

Bugün (18.08.2016) FETÖ’ye yardım eden iş adamlarının tutuklandığı gibi terör örgütüne yardım eden iş adamları tutuklanmalı.

Terör örgütü propagandası yapan tüm yayın organları kapatılmalı.

En başta HDP kapatılmalı.

Sadece HDP’li vekillerle sınırlandırılmadan AKP ve CHP’de, HDP ve PKK’ya yakın duran vekillerle ilgili de yasal işlem başlatılmalı.

Eğer bu operasyonları yapmak istiyor da mevcut personelinizin aynı anda iki düşmanla mücadale etmeye imkan vermeyeceğini düşündüğünüzden duruyorsanız yapmaniz gereken hamle de belli:

Tasfiyesine göz yumup onay verdiğiniz Kemalist sivil ve asker personeli geri çağırın.

Endişe etmeyin.

Devletini, vatanını her şeyin üstünde tutan ve bu terbiyeyle büyüyen bu kişiler, bireysel kırgınlıklarını mevzu bahis vatan olduğunda sineye çekeceklerdir hiç unutmamak ve affetmemek kaydıyla.

Tüm siyasi partilerin bütünleştiği(!) bu günlerde bunlar yapılmayacaksa ne zaman yapılacak?

***

15 Temmuz’dan sonra kamuoyu baskılarına dayanamayarak Fethullah Gülen cemaatine FETÖ diyebilen Kılıçdaroğlu, Elazığ’daki saldırıdan sonra terörle mücadelede her türlü desteği vereceğini açıklamış.
Aynı Kılıçdaroğlu artık sağır sultanın bile bildiği kendi genel merkezinde ve vekilleri arasındaki FETÖ’cü potansiyeline rağmen tek bir hamle yapmamış, kimseye dokunmamıştı.

Artık Kılıçdaroğlu’na değil, CHP seçmenine sormak lazım:

Selina Doğan’lara, Mehmet Bekaroğlu’lara, Sezgin Tanrıkulu’lara, HDP Kongresi’ne katılıp marşında “sap” gibi ayakta duran genel başkan yardımcılarına dokunmayan Kılıçdaroğlu’nun bu tarz açıklamaları artık kanınıza dokunmuyor mu?

Erdoğan’ın teminatı nasıl Bahçeli, Kılıçdaroğlu hatta Akar’sa; Akar’ın, Kılıçdaroğlu’nun, Bahçeli’nin teminatı da Erdoğan’dır.

Bu denkleme rağmen gönül verdiğiniz partinizin dikensiz gül bahçesinde -ki o dikenler tek tek budanırken kimsenin sesi çıkmadı- sizleri salak yerine koymasına daha ne kadar sessiz kalacaksınız?

Sesiniz, AKP-CHP yapımı “Yeni Anayasa” ile ülkenin kurucu tüm değerleri tasfiye edildiği zaman mı çıkacak?

Şimdi değilse ne zaman?

OTONOM PİYADE
18 Ağustos 2016

Çağdaş Bayraktar

Çağdaş Bayraktar 1986 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketi Mersin'de tamamladı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Lisans eğitimi süresince üyelikten başkanlığına kadar Çukurova Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü'nün her kademesinde görev aldı.

Bu dönem içerisinde "Kemalizm"in yerel ve ulusal ölçekte ADK/T'ler nezdinde kurumsallaşması, yaygınlaşması ve bağımsız kalması adına yoğun çaba gösterdi.
Bunun dışında, aynı dönem taraftar topluluğu koordinatörlüğü, Çukurova Üniversitesi Kulüpler Birliği Başkanlığı yaptı. Çukurova Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosunda görev aldı.

2013 yılında kendisi gibi öğrenci olan arkadaşlarıyla birlikte "Vardiya Bizde Adana"nın kurulmasına öncülük etti. Haftalarca süren Sessiz Çığlık eylemlerinde kumpaslara karşı hukuku savundu. Konunun kamuoyunda hak ettiği yeri bulması kapsamında yazılar yazdı.

O dönem birçok yerel gazetede, internet sitelerinde ve Milli Mücadele döneminde kurulan, "Kemalizmin İleri Karakolu" unvanıyla onurlandırılan Yeni Adana gazetesinde yazıları yayınlandı. Ayrıca aynı gazetenin Genç Yeni Adana ekinin kurucu genel yayın yönetmenliği ve başyazarlığını yaptı. 27 sayı yayınlanan Genç Yeni Adana'daki yazarların birçoğunun yazarlığa adım atmasında ve gelişmesinde öncülük etti.

Genç Yeni Adana'daki yazar kadrosunun büyük bölümüyle beraber Üçüncü Yol'u kurdu. Üçüncü Yol tarafından çıkarılan "Türk Ulusunun Egemenliği İçin HAYIR" ve "Yeniden Muasır Medeniyet Seviyesine Ulaşmak İçin TÜRKİYE DENİZCİLEŞMELİDİR" kitap/dergi projelerinin Genel Yayın Yönetmenliğini ve Başyazarlığını yaptı.

Çeşitli dergilerde ve internet haber sitelerinde yazıları yayımlandı. Alibi ve Galeati Yayınevlerinde editörlük yaptı. Halen Deniz Mecmuası dergisinde yazıları yayınlanmaktadır.

Gazetecilik hayatına Eylül 2018’den bu yana Cumhuriyet'te devam eden Bayraktar, yayın kurulu üyesi olduğu Cumhuriyet Kitaplarında Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütmekte. Olaylar ve Görüşler sayfasının koordinatörlüğünü ve sayfa editörlüğünü yapmakta, gazetenin Kitap ekinde de kitap tanıtım yazıları ve söyleşileri yayımlanmakta.

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Siteye e-posta ile abone ol

Bu siteye abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için kayıt olmalısınız.

Diğer 58 aboneye katılın

Takip Et

Bizimle iletişim kurun. İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.