Üçüncü Yol 1919

“TÜRK ULUSUNUN EGEMENLİĞİ İÇİN HAYIR” ÇIKTI!

Üçüncü Yol olarak Ekim 2014’te oluşumumuzu kurduğumuzda kendimize basamak basamak hedefler koymuştuk.

Bunlardan birincisi sosyal medya grubu kurmak, ikincisi web site kurmak, üçüncüsü de basılı ürün çıkartmaktı. Basılı üründe de kısa ve orta vadeli hedef dergi çıkarmak, uzun vadeli hedef ise ulusal basında gazete seviyesinde mücadele vermek, öncelikle de kendimizi geliştirerek Cumhuriyet gazetesinin özüne dönme sürecine “kalem” olarak katkı sağlamaktı.

2014 yılında sosyal medya üzerinden varlığımızı ilan ettik.
2015 yılında web sitemiz faaliyete geçti.
Okuyucularımızın da bu konudaki destek ve teşvikleri ile, 2017 yılının başında ise dergi çalışmalarımıza başladık. Dergileşme sürecini kendimize hedef koyduğumuzda bu derginin içeriği ideolojik eksende ve yoğunlukta olacak şekilde planlanmıştı. Fakat Türkiye için hayati önem taşıyan referandum sürecinin bu aşamamıza denk gelmesi ve karşı devrimin anayasa üzerinden saldırılarını yoğunlaştırması, ilk dergimizi anayasa ve egemenlik olgularının her açıdan ele alındığı referanduma özel bir içerik ekseninde oluşturmaya itti.

Bunu yaparken ciddi bir farkındalık yaratmak da gerekmekteydi. Bunu da farklı alanlarda uzmanlaşmış, kendi içlerinde de belli konularda farklı düşünen, hatta bizlerle bile bazı konularda farklı düşünen ama referandum süreci ile tehdidin ne kadar büyük olduğunu fark edip aynı cephede mücadele veren değerli düşünce insanlarını bir araya getirerek yapmak istedik.

Bu eksende yaptığımız çalışmaları tamamladığımızda, yine kısa vadede sizlerle olmaya başlayacak süreli ve ideolojik eksenli dergimizden önce size sunacağımız, kitap formatında bir dergi; çalışma sizlere sunulacak hale geldi.

17 Mart 2017 itibarıyla çalışmamız sizlerle buluşuyor. Referandumda “Hayır” diyeceğini açıklayan ve neden “Hayır” denmesi gerektiğini halka anlatmak isteyen kişilerin karşılaştıkları engellemeleri düşünecek olursak, bu derginin de size ulaşması aşamasında yaşayacağı zorlukları tahmin etmek zor değil.

Bu sebeple, dergimizin yazarlığını, editörlüğünü, dizgisini, kapak tasarımını kendi kadromuzla yaptığımız gibi derginin dağıtımını da kendi kadromuzla yapmaya çalışacağız büyük ölçüde. Büyük ölçüde diyoruz çünkü dergimiz kitapçılarda da sınırlı sayıda bulunacak.

Çalışma elinize geçtiğinde içerik, sayfa sayısı ve sponsor da alınmadığı değerlendirildiğinde, bu fiyatın olması gerekenden daha düşük olduğu fark edilecektir. Bundaki en temel sebeplerden birisi, önceliğimizin kâr etmekten ziyade kitleye ulaşma isteği olmasıdır.

Bugün (16.03.2017) itibarıyla çalışmamızın sipariş alımına başladık.

17 Mart 2017 tarihinde satışa çıkacak çalışmamız 112 sayfa olup tek bir derginin ücreti 9 Türk Lirası‘dır. Toplu alımlarda indirim yapılacaktır.

Dergimizde Üçüncü Yol yazarları dışında röportajını/yazısını bulacağınız kişiler: Ümit Kocasakal, Ali Türkşen, Ümit Özdağ, Hakkı Uyar, Hüseyin Özbek, Nilay Ertem Durlu, Uluç Gürkan, Tanju Özcan, Mustafa Önsel, V. Murat Tulga, Yavuz Selim Demirağ, Birgül Ayman Güler, Metin Aydoğan, Kemal Kerinçsiz, Aydın Özcan, Müyesser Yıldız, Mustafa Mutlu, A. Erdem Akyüz, Nihat Genç, Servet Avcı.

PEKİ ÇALIŞMAMIZA NASIL ULAŞILABİLİR?

“Türk Ulusunun Egemenliği İçin Hayır” adlı çalışmamızın siparişini, Üçüncü Yol FacebookTwitterInstagram hesaplarına mesaj atarak verebilirsiniz. Ayrıca Çağdaş Bayraktar ve Sena Yaşar‘ın bireysel sosyal medya hesaplarından da iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz. Bunun dışındaki sipariş kanalları da zaman içerisinde sizlere sunulacaktır.

“Hayırlı” okumalar.

ÇAĞDAŞ BAYRAKTAR
ÜÇÜNCÜ YOL GENEL YAYIN YÖNETMENİ

Üçüncü Yol 1919

Yorum Ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed