Üçüncü Yol

“TÜRK ULUSUNUN EGEMENLİĞİ İÇİN HAYIR”IN “SINIRLI SAYIDAKİ” İKİNCİ BASKISI ÇIKTI!

Üçüncü Yol olarak ilk basılı çalışmamız “Türk Ulusunun Egemenliği İçin HAYIR” 17 Mart 2017’de sizlerle buluştu.

Bu çalışma bizim için bir sınavdı. Aynı zamanda da bir gözlem fırsatıydı. Mücadelemizin, çabamızın, kaygımızın yarattığı etkiyi ve somut karşılığını görmek açısından.

Biz artık biliyoruz.
Ne mutlu ki biliyoruz.

Dergimiz, üç bin adet basılmasına rağmen yoğun ilginizle yaklaşık 2 haftada tükendi.

Kaygılarımız, yapmak istediklerimiz, neyi neden yapmaya çalıştığımız o kadar net anlaşılmış, o kadar içselleştirilmiş ki gerçekten de Üçüncü Yol Ailesi diye bir sevgi çemberi oluşmuş, sadece Üçüncü Yol yazarlarından oluşmayan. Şu iki haftada hayatımız boyunca duymadığımız kadar çok, öyle güzel sözler duyduk, davranışlara şahit olduk ki…

Ne kadar çok ve içten sevenimiz varmış…

Nasıl teşekkür edeceğimizi, hislerimizi nasıl yansıtmamız gerektiği konusunda kitlenmiş durumdayız. Suratımızda gizleyemediğimiz ve engel olamadığımız bir tebessümle, normale dönüp duygularımızı daha doğru ifade edebileceğimiz anın gelmesini umut ederken bir gelişmeyi sizlere ülkenin içinden geçtiğimiz sürecin yarattığı buruklukla fakat aynı zamanda da gurur ve kararlılıkla bildiriyoruz:

Türk Ulusunun Egemenliği İçin HAYIR”ın “sınırlı sayıdaki” ikinci baskısı çıktı!

Sınırlı sayıda basılan bu baskının siparişini ilk baskıda olduğu gibi Üçüncü Yol Facebook–Twitter– Instagram hesaplarına mesaj atarak verebilirsiniz. Ayrıca Çağdaş Bayraktar ve Sena Yaşar‘ın bireysel sosyal medya hesaplarından da iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz. Bunların dışında oluşacak yeni sipariş seçeneklerini de sayfalarımızı takip ederek öğrenebilirsiniz.

Bize olan güveniniz, desteğiniz ve de vatanseverliğin bu toprağın insanlarının ruhuna nasıl işlediğini bizlere tekrardan gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Tekrardan “Hayırlı” okumalar…

ÜÇÜNCÜ YOL “AİLESİ” ADINA
ÇAĞDAŞ BAYRAKTAR
08.04.2017

Çağdaş Bayraktar

Çağdaş Bayraktar 1986 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketi Mersin'de tamamladı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Lisans eğitimi süresince üyelikten başkanlığına kadar Çukurova Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü'nün her kademesinde görev aldı.

Bu dönem içerisinde "Kemalizm"in yerel ve ulusal ölçekte ADK/T'ler nezdinde kurumsallaşması, yaygınlaşması ve bağımsız kalması adına yoğun çaba gösterdi.
Bunun dışında, aynı dönem taraftar topluluğu koordinatörlüğü, Çukurova Üniversitesi Kulüpler Birliği Başkanlığı yaptı. Çukurova Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosunda görev aldı.

2013 yılında kendisi gibi öğrenci olan arkadaşlarıyla birlikte "Vardiya Bizde Adana"nın kurulmasına öncülük etti. Haftalarca süren Sessiz Çığlık eylemlerinde kumpaslara karşı hukuku savundu. Konunun kamuoyunda hak ettiği yeri bulması kapsamında yazılar yazdı.

O dönem birçok yerel gazetede, internet sitelerinde ve Milli Mücadele döneminde kurulan, "Kemalizmin İleri Karakolu" unvanıyla onurlandırılan Yeni Adana gazetesinde yazıları yayınlandı. Ayrıca aynı gazetenin Genç Yeni Adana ekinin kurucu genel yayın yönetmenliği ve başyazarlığını yaptı. 27 sayı yayınlanan Genç Yeni Adana'daki yazarların birçoğunun yazarlığa adım atmasında ve gelişmesinde öncülük etti.

Genç Yeni Adana'daki yazar kadrosunun büyük bölümüyle beraber Üçüncü Yol'u kurdu. Üçüncü Yol tarafından çıkarılan "Türk Ulusunun Egemenliği İçin HAYIR" ve "Yeniden Muasır Medeniyet Seviyesine Ulaşmak İçin TÜRKİYE DENİZCİLEŞMELİDİR" kitap/dergi projelerinin Genel Yayın Yönetmenliğini ve Başyazarlığını yaptı.

Çeşitli dergilerde ve internet haber sitelerinde yazıları yayımlandı. Alibi ve Galeati Yayınevlerinde editörlük yaptı. Halen Deniz Mecmuası dergisinde yazıları yayınlanmaktadır.

Gazetecilik hayatına Eylül 2018’den bu yana Cumhuriyet'te devam eden Bayraktar, yayın kurulu üyesi olduğu Cumhuriyet Kitaplarında Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütmekte. Olaylar ve Görüşler sayfasının koordinatörlüğünü ve sayfa editörlüğünü yapmakta, gazetenin Kitap ekinde de kitap tanıtım yazıları ve söyleşileri yayımlanmakta.

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Siteye e-posta ile abone ol

Bu siteye abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için kayıt olmalısınız.

Diğer 58 aboneye katılın

Takip Et

Bizimle iletişim kurun. İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.