Üçüncü Yol

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN!

30 Ağustos 1922.

Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında Türk ordusunun 26 Ağustos 1922’de başlattığı Büyük Taarruz’un Dumlupınar’da kesin Türk zaferiyle neticelendirildiği tarih.

1 Eylül 1922’de Mustafa Kemal’in “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri!” emrini vermesiyle işgal kuvvetlerini tüm yurttan süpürme harekâtına ve 9 Eylül 1922’de düşmanın denize dökülmesine vesile olan bu büyük zaferin 95. yıl dönümü kutlu olsun.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, İstiklal Savaşı’nda şehit ve gazi olan aziz ve kahraman vatan evlatlarının ruhu şâd olsun.

***

“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk ulusunun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.

Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.”

Mustafa Kemal Atatürk

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Siteye e-posta ile abone ol

Bu siteye abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için kayıt olmalısınız.

Diğer 52 aboneye katılın

Takip Et

Bizimle iletişim kurun. İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.