Üçüncü Yol

TEK KİŞİLİK “MİLLİ EĞİTİM”LER ORDUSU…

Çok değerli bir arkadaşım şunu yazmış az önce:

“Kapitalizmin o baş döndürücü tüketim çılgınlığına kapılıp büyük AVM ve mağazaların yüzlerce liralık alışveriş çeklerinin hediye olarak satın alınmasını talep etmeyen ‘gerçek öğretmenlerimizin’ günü kutlu olsun.”

***

Bir sözümüzü yineleyelim:

Milli Eğitim Bakanlığının tamamen gericiliğin güdümüne girdiği yerde her öğretmen bir “Milli Eğitim”dir artık…

Neredeyse herkesin sevdiği ya da sevmediği şeylerin geçmişinde bir öğretmeni yatar…

Kimisi Matematik sevmez, küstürmüştür çünkü öğretmeni.

Kimisi tarihe düşkündür, çünkü Tarih hocası yaşatmıştır ona bir zamanlar derste bizzat tarihin ta kendisini. (Mesela ben onlardan birisiyim. Hala hatırlarım ilk anlattığım konuyu; 1364 Sırpsındığı Savaşı…)

Bu hem büyük bir sorumluluk hem de büyük bir meziyet…

Ülkenin en zor yıllarındaki duruşları açısından tarih nasıl avukatları ayrı bir yere koyacaksa, bu dönemde öğrencilerine ulusal kimliği, Atatürk’ü, Kemalizmi, anti-emperyalizmi anlatan ve aşılayan öğretmenleri de tarih aynı tarafa yazacak, aynı güzellikte…

Birileri anlamaz, birilerinin de anlamak işine gelmez; Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük düşmanı cehalettir. Ve Mustafa Kemal Atatürk, en çok da cehaletle savaşın başkomutanıdır. Bu sebeple başöğretmendir aynı zamanda. O yüzden Mustafa Kemal’in askeri dendiği zaman akla eğitim orduları gelmelidir her şeyden önce.

Ülkenin farklı farklı yerlerinde, birbirlerinden habersiz ama tek kişilik ordu gibi bu mücadeleyi veren o kadar çok öğretmen var ki tanıdığım, isim isim yazsam birilerini ihmal ederim diye korkar, üzülürüm.

Bu ülkenin kaderi gerçekten sizlerin ellerinde…

İyi ki varsınız…

Türk ulusu, sizler kaç yaşında olursanız olun, bizler kaç yaşında olursak olalım, sizlerin öğrencisidir.

En kutsal mücadele sizlerin mücadelesidir.

Kalemimizin harcı, en çok da sizlerin emeğinden beslenir.

Ellerinizden öperiz.

Ve de bu vesileyle eli kanlı terör örgütünün şehit ettiği tüm öğretmenlerimizin de ruhu şad olsun…

ÇAĞDAŞ BAYRAKTAR 
24 KASIM 2017

Çağdaş Bayraktar

Çağdaş Bayraktar 1986 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mersin'de tamamladı. 2014 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Tarım Ekonomisi bölümünü bitirdi. Aynı bölümde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Lisans eğitimi süresince 5 yıl boyunca ilk üyelikten başkanlığına kadar Çukurova Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü'nin her kademesinde görev aldı.

Bu dönem içerisinde dava arkadaşları ile birlikte "Kemalizm"in yerel ve ulusal ölçekte ADK/T'ler nezdinde kurumsallaşması, yaygınlaşması ve bağımsız kalması adına yoğun çaba gösterdi
Öğrenimi müddetince okulun Türk Sanat Müziği korosunda aktif çalıştı.

2013 yılında kendisi gibi öğrenci olan arkadaşlarıyla birlikte "Vardiya Bizde Adana"nın kurulmasına öncülük etti. Haftalarca süren Sessiz Çığlık eylemlerinde hukuku savundu.

Karşı ve Yurt gazetesinin olmak üzere bir çok internet sitesi ve yerel gazetelerde yazıları yayınlandı.

Milli Mücadele döneminde kurulan ve "Kemalizmin İleri Karakolu" unvanıyla onurlandırılan Yeni Adana gazetesinde yazıları yayınlandı. Ayrıca aynı gazetenin Genç Yeni Adana ekinin kurucu editörlüğünü ve başyazarlığını yaptı. 27 sayı yayınlanan Genç Yeni Adana'daki yazarların bir çoğunun yazarlığa adım atmasında ve gelişmesinde öncülük etti.

Eski Vatan, yeni Aydınlık yazarı Mustafa Mutlu'nun resmi sosyal medya sayfalarının kurucu editörlüğünü yaptı.

Genç Yeni Adana'daki yazar kadrosunun büyük bölümüyle beraber Üçüncü Yol'u kurdu.

Bununla beraber Metin Aydoğan, Sinan Meydan ve Banu Avar gibi değerli aydınların ve de yine Üçüncü Yol yazarlarından Erhan Sandıkçı'nın da içinde bulunduğu partilerüstü Milli İrade Birliği platformunun yazar kadrosunda bulunmakta.

Milli İrade Birliği'nin "Milli İrade Nedir?" ve Mustafa Mutlu'nun "Dön Kardeşim" kitaplarında yazıları yayınlandı.

Yazarlık dışında kitap editörlüğü de yapan yazar tarih, müzik, felsefe, edebiyat, sanat, spor ve sosyoloji alanlarıyla ilgilenmektedir.

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Siteye e-posta ile abone ol

Bu siteye abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için kayıt olmalısınız.

Diğer 52 aboneye katılın

Takip Et

Bizimle iletişim kurun. İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.