Üçüncü Yol 1919

MURAT EREN DAVASI İLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Kumpas Mağduru Kara Pilot Yüzbaşı Murat Eren‘in 2. Ağır Ceza Mahkemesinde sürmekte olan “Silahlı terör örgütü kurup yönetme” suçundan 23 Kasım 2017’de beraat etmesi, neredeyse basının tamamında “Murat Eren beraat etti” şeklinde lanse edildi.
 
Oysa bu durum, maalesef tam manasıyla doğru değil.
 
Çünkü Murat Eren’in bu davasından ayrı olarak Askeri Mahkemede “Devletin gizli belgelerini açıklamak” ve 11. Ağır Ceza Mahkemesinde de “Patlayıcı madde bulundurmak” suçlarından davaları bulunmakta.
 
Suçlamalardan da anlayacağımız üzere insanlık tarihinin en aşağılık örgütü olan FETÖ, bu davalarda, kendisinin yapabileceği ve yaptığı her şeyle insanları suçlayıp onlara iftira attı.
 
PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK VE NE OLMALI?
 
Beraat ettiği davadan ayrı bu iki dava ile ilgili sürekli olarak Murat Eren’in avukatları tarafından itiraz ediliyor ve kabul görmüyordu.
 
Ancak, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra bu davalara bakan hakimlerin FETÖ üyesi olduğu ortaya çıktı. Yapılan itirazlar da kabul edilerek yeniden yargılama kararı verildi.
 
Fakat Askeri Mahkemeler kapatıldığı için Askeri Mahkemedeki dava sivil bir mahkemeye verilip bununla birlikte de duruşma tarihinin belirlenip duyurulması gerekiyor.
 
Aynı durum 11. Ağır Ceza Mahkemesi için de kısmen geçerli. Çünkü orada henüz ilan edilmiş bir mahkeme tarihi yok.
 
Bu iki davada da davanın başladığı anda Murat Eren’in beraat edeceği neredeyse kesin gibi, çünkü bu davalarla ilgili kendisinin lehine bilirkişi raporları mevcut.
 
Geçmişteki “Murat Eren’e adil yargılama” talebimizi bu sebeple güncelliyor ve geliştiriyoruz:
 
Murat Eren’e adil ve acil yargılama! Hemen şimdi!

30 Mayıs 2006’da başlayan ve yaklaşık 4 senesi hapiste olmak üzere Murat Eren’in 11 yılına mal olan bu süreç artık son bulsun ve Murat Eren yeniden çok sevdiği üniformasına kavuşsun!

Bu adaletsizliğe tepkisiz kalanlar da en az bu adaletsizliğin mimarları kadar suçludur artık!

 
ÇAĞDAŞ BAYRAKTAR
24 KASIM 2017

Çağdaş Bayraktar

Yorum Ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed