Üçüncü Yol 1919

KURTULUŞ SAVAŞINA VE BÜYÜK DEVRİMLERE UZANAN İLK KIVILCIM: 19 MAYIS

19 Mayıs
102 yıl önce bugün, ulusal ve destansı bir mücadelenin başladığı tarih. Sonrasında onurlu bir kurtuluş savaşına ve büyük devrimlere uzanan ilk kıvılcım…

Sonuçlarıyla sadece Türk ulusunu değil, aynı zamanda mazlum milletleri ve Batı emperyalizmini de etkileyen, tarihteki bir kırılma anı.

İngilizler mi Almanlar mı denilen bir döneme tam bağımsızlık ülküsüyle nokta koyan kurmay Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı kutlu gün.

19 Mayıs 1919’la başlayıp, 23 Nisan 1920 ile kurumlaşıp, 29 Ekim 1923’le kökleşen Kemalist Devrim,” Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir” denilerek devrimlerin gerçek bekçisi Türk gençliğine emanet edildi.
İşte bu kutlu günün yıl dönümünde ulusumuzun bağımsızlığı ve cumhuriyetine kast eden düşmanlara karşı içinde bulunduğumuz kötü şartlara rağmen mücadelemizi sürdürme kararlılığımız her geçen gün katlanarak büyüyor ve yeşeriyor. Bağımsızlığı, Cumhuriyeti ve devrimleri her ne pahasına olursa olsun korumak için içtiğimiz anddan bir an bile vazgeçmiyoruz. Hiçbir zaman da vazgeçmeyeceğiz! 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

Üçüncü Yol 1919

Yorum Ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed